Fotballfest på Haugesund stadion
08.06.2012 - 10:26 ( Sist oppdatert 12.06.2012 - 08:33 ) - Otto Pedersen
Fredag 15. juni inviterer FK Haugesund til fotballfest
Fredag 15. juni klokken 18.00 spiller laget på 3. plass i årets Tippeliga FK Haugesund mot fjorårets svenske serie- og cupmestre, Helsingborg IF. Helsingborg IF ligger for tiden på 5. plass i Allsvenskan.
Helsingborg IF trenes av FK Haugesunds første trener Conny Karlsson og på spissplass spiller tidligere storscorer i FK Haugesund Thomas Sørum. Om du ønsker å møte igjen to av klubbens legender, er dette en kamp Haugesund og omegns befolkning ikke må gå glipp av.
Kampen er viktig sportslig for klubben siden det nå har vært spillepause ett par uker og oppkjøringen til høstsesongens mange viktige kamper er rett rundt hjørnet.
Kampdagen vil det utenfor stadion i Djupaskarsveien fra klokken 15.00 være et stort familie arrangement. Her vil det være aktiviteter for barna helt frem til kampstart, salg av grillpølser og juice til en billig penge og loddsalg med premier som FKH drakt og signerte fotballer.
FK Haugesund sine nærmere 200 samarbeidspartnere er invitert til eget arrangement fra klokken 14.00 på Bavaria og i eget sponsortelt utenfor brakkene i Rogalandsgata i timene før kampstart. Dette teltet vil være åpent for alle etter kampen, her vil det være stor stemning og visning av EM kampen mellom Sverige og England på storskjerm.
Billetter til kampen kan kjøpes på alle distriktets Shellstasjoner og på scanticket.no
Møt opp på kamp fredag kveld
Peis på
