Tirna returnerer som samarbeidspartner

Kompetanseutvikling i høysetet.

Annonse:

Etter noen års fravær returnerer kompetanse- og utdanningsleverandøren Tirna som samarbeidspartner til FK Haugesund. Siden sist har man riktignok foretatt et navnebytte, men forretningsidéen er fortsatt den samme; leveranse av kurs og utdanning til deg som ønsker å bygge relevant kompetanse til bruk i arbeidslivet.

Tirna: Bredde og kvalitet for din faglige vekst

Tirnas utdanningstilbud spenner over en rekke felt og disipliner, fra helse- og omsorgsfag til tekniske kurs, ledelse- og økonomistudier. Hvert kurs og hver utdanning er nøye utformet for å sikre relevans og kvalitet, med fleksible læringsalternativer som nettstudier, deltidsstudier og intensive kurs.

Gullmåke

Nå er Tirna tilbake i partnernettverket til FK Haugesund som Gullmåke-partner på en to-årig avtale og som alliansepartner for «Mær Enn Tri Poeng»-prosjektet som er fellesportalen for alle samfunnsaktivitetene som klubben engasjerer seg i.

- Tirna (tidligere AOF Vestlandet-Agder) har fulgt FK Haugesund gjennom mange år og vært en synlig samarbeidspartner. Vi har hatt en pause i samarbeidet, men valgte nå å gå inn igjen fordi vi anerkjenner at FKH de siste årene har styrket både kvinnefotballen, tatt ansvar innen bærekraft og utviklet de samfunnsprosjektene klubben er engasjert i. Vi er stolte av at Tirna-logoen nå skal pryde både coachjakkene og draktene til gatelaget, det er noe vi setter stor pris på, sier daglig leder Ragnhild Bjerkvik i Tirna.

Synlighet på Gatelagets tøy

Foruten synlighet på tøyet som FK Haugesunds gatelag benytter i trening og kamp, ser Tirna også store muligheter for å bidra aktivt inn mot spillergruppene i FK Haugesund. Tilrettelagte utdanningsløp er alltid søt musikk for fotballspillere som ønsker flere ben å stå på i fremtiden.

- Vi er svært opptatt av vårt samfunnsoppdrag, som handler om å sikre utdanning og kompetanseutvikling for alle. Samarbeidet gir oss en god mulighet til å synliggjøre hvem vi er og hva vi står for. Tirna ønsker også å bidra inn mot spillerne – særlig når det gjelder utdanning, kompetanse og utvikling. Vi opplever at våre utdanninger er relevante både for dem som ønsker en praktisk vei inn i arbeidslivet, og for dem som allerede har en akademisk bakgrunn. Vi har flere studenter med både bachelor- og mastergrad som velger våre utdanninger fordi de er praksisnære og direkte anvendbare i jobb, sier kvaltetsrådgiver Tora M. Kristiansen i anledning den nye samarbeidsavtalen.

Tirna med ny avtale
Tirna, ved daglig leder Ragnhild Bjerkvik, kvalitetsrådgiver Tora M. Kristiansen og rådgiver Kjell Åge Kallevik er ny alliansepartner i samfunnsprosjektporteføljen «Mær Enn Tri Poeng».

Hovedkontor i Haugesund

Tirnas hovedkontor har tilhold i Haugesund, nærmere bestemt i nordenden av Haraldsgaten, men du finner også avdelingskontorer i Bergen, Stavanger og Kristiansand. Felles for alle er at de går spennende tider i møte.

- Tirna starter opp flere spennende tilbud for tiden. Blant annet kan vi nå igjen tilby studiekompetanse, som det er noen år siden vi sist hadde. Vi ser også frem mot høsten, hvor vi har fullt fokus på å tilby høyere yrkesfaglig utdanning (fagskole) innen helse- og oppvekstfag samt innen økonomisk/administrative fag. En av våre nyeste utdanninger er «Sikkerhet og beredskap». Det er dessverre et høyaktuelt tema i tiden vi lever i, men samtidig en kompetanse som kan være svært nyttig for mange. Vi har et bredt tilbud innen kompetanseheving, både for enkeltpersoner og virksomheter i ulike bransjer, og våre rådgivere er raskt på ballen når det gjelder å finne gode løsninger for dem som ønsker å utvikle sin kompetanse, sier Tirna-rådgiver Kjell Åge Kallevik.

- Vekker til live et gammelt forhold

Daglig leder i FK Haugesund, Leif Birkeland, er naturlig nok svært godt fornøyd med at Ragnhild Bjerkvik og kollegaene nå er tilbake i den store partnerfamilien som klubben har i ryggen.

- Veldig kjekt å kunne ønske Tirna velkommen tilbake i det gode selskap. Vi har jo en fortid sammen fra den gang de het AOF Vestlandet-Agder, så det å vekke til live et gammelt forhold kjennes naturlig nok veldig godt i dette tilfellet. Det aktive forholdet Tirna har til våre samfunnsprosjekter er kanskje det som gjør meg aller varmest om hjertet, sier Birkeland.

Les mer om Gullmåkepartner Tirna.

Annonse fra Obos-ligaen: