Inn i landslagsapparatet
Johannes Kvammen Kallevik skal bistå J19-landslaget med analyse. Damer
Når det norske J19-landslaget denne uken samles for å spille EM-kvalifisering i Skottland kommer FK Haugesunds assistenttrener Johannes Kvammen Kallevik til å være en del av støtteapparatet.
Kvammen Kallevik er hentet inn for å bistå med motstanderanalyse for det norske laget som skal møte Skottland, Østerrike og Nord-Makedonia i den siste avgjørende runden hvor vinneren siden spiller EM i Bosnia-Hercegovina senere i sommer.
- Jeg skal være med og hjelpe til på analysebiten. Jeg har ikke erfaring med landslagsfotball tidligere så det skal bli veldig kjekt å få være med og hjelpe Norge i en EM-kvalifisering. Det er stort å skulle få være med rundt landslaget, sier Kvammen Kallevik.
FK Haugesund-spiller i landslagstroppen
FK Haugesunds assistenttrener reiser torsdag 9. april og er tilbake i Sildabyen fredag 17.
- Landslagstrener Lena Tyriberget kjenner godt til hvordan vi jobber her i FK Haugesund og vi spiller på mange måter den samme typen fotball som det J19-landslaget gjør. Hun tenker nok at det er en fordel når hun setter sammen teamet rundt landslaget.
I den norske landslagstroppen finner man også Emilie Guddal blant spillerne som er tatt ut til kvalifiseringskampene.
FK Haugesunds neste seriekamp spilles lørdag 25. april - borte mot Hønefoss - men allerede førstkommende lørdag spiller FK Haugesund treningskamp mot Fyllingsdalen på Åsebøen Stadion i Kopervik. Avspark klokken 14.30.