Kan bli best i landet

FK Haugesunds G14-lag kjemper om seieren i Nasjonal Serie. Lørdag faller avgjørelsen i Bergen.

Annonse:

Lørdag ettermiddag skal FK Haugesund ut i sesongens siste seriekamp i årets nasjonale G14-serie og før oppgjøret ligger det mye i potten for trener Espen Elvemo og spillerne.

G14 Nasjonal: tabell og terminliste

"Elvis" og G14 vil ved seier på Nymark denne lørdagen nemlig stikke av med serietroféet. Sammen med assistenttrener Ruben Sandslett har Elvemo først ledet FK Haugesund til seier i vårpuljen bestående av Bryne, Viking og Åsane før man denne høsten har møtt de øvrige puljevinnerne.

Nå gjenstår en kamp, borte mot Brann, og en endelig avgjørelse på hvem av de to klubbene som vinner årets nasjonale G14-serie.

- Vinn eller forsvinn

Trener Espen Elvemo spår en jevn affære i Bergen.

- Dette er vinn eller forsvinn. Det er all grunn til å forvente en jevn kamp med to meget gode lag som møtes. Brann er i førersetet siden de klarer seg med uavgjort mens vi må vinne. Vi har uansett levert en veldig bra sesong fra start til slutt. Er du best her er du også blant de beste i landet. Så enkelt er det.

Elvis 2.png
Trener Espen Elvemo har levert en sterk sesong med G14-laget.

Elvemo kan fortelle at G14-laget har mange kvaliteter som er med og gjør det til et av landets aller beste.

- Dette er et lag som er jevnt besatt med gode spillere. Spillerne kommer fre hele Haugalandet og Sunnhordland og er et godt sammensatt kollektiv. De har gode evner med ball og til å sette opp sjanser. I tillegg er det et lag som er bra på å forsvare seg og som individuelt er gode en mot en. 

En veldig lovende årgang

Etter å ha vunnet vestlandsgruppa med Åsane, Viking og Bryne i suveren stil i vår har høsten inneholdt møter med Vålerenga (seier 2-1) og Odd (1-1) før man nå skal måle krefter i den avsluttende kampen med Brann.  

- Dette er nok den beste årgangen jeg har hatt ansvaret for som trener i akademiet - sammen med 06-årgangen hvor mange av spillerne nå gjør seg gjeldende på a-laget. Det er mange på dette laget som har et veldig stort potensial og selv om det er umulig å si hvem som går hele veien i denne alderen, er det gode muligheter for å få frem noen fremtidige a-lagsspillere i dette kullet, avslutter Espen Elvemo.

Avspark i Brann - FK Haugesund klokken 13.00 på Nymark Kunstgress.

Annonse fra Eliteserien: