Returnerer til originalfargene

FK Haugesund bytter permanent tilbake til blå shorts.

Fra og med sesongen 2023 returnerer FK Haugesund til hvit trøye, blå shorts og hvite strømper som hjemmedrakt. Skiftet er permanent og innebærer at FK Haugesund i fremtiden vil spille i originalfargene i samsvar med klubbens opprinnelige statutter. 

- Skiftet tilbake til den blå shortsen har flere årsaker. For det første er det FK Haugesunds originalfarge slik vedtektene tilsier at vi skal stille på hjemmebane. Dernest er tematikken ytterligere aktualisert gjennom spillere på damelaget som har menstruasjon. Da er hvit shorts en utfordring. Det gjør det til et enkelt valg å spille i blå shorts i fremtiden. Alle lag i FK Haugesund kommer til å stille i det samme draktsettet, sier daglig leder Martin Fauskanger.

Draktbilde 2.jpg
Simone Pedersen og Anders Bærtelsen spiller heretter i hvitt-blått-hvitt.

FK Haugesund spilte senest med blå shorts i jubileumssesongen 2018 da FK Haugesund fylte 25 år og i tidsrommet fra klubbens aller første sesong i 1994 til og med sesongen 2006.

I 2023 lanserer FK Haugesund også en ny tredjedrakt. Denne presenteres i uke 6. 

Annonse fra Eliteserien: