Vant 10 000,- i aksjefond som Årets Spiller

Kristina Svandal topper sin sterke sesong med 10 000,- i fond fra Haugesund Sparebank.

Annonse:

I forbindelse med sesongen siste seriekamp i 1. divisjon hjemme mot Start kunne tilhengere og publikum stemme frem Årets Spiller på damelaget. Blant fire meget sterke kandidater var det til slutt Kristina Svandal som fikk flest stemmer og sikret seg tittelen.

Med det sikret hun seg også 10 000,- kroner i fond fra arenapartner Haugesund Sparebank. 

- Det er veldig gøy å vinne en sånn kåring hvor det er publikum som stemmer frem vinneren og det kommer på toppen av alt annet jeg har opplevd denne sesongen. Ikka bare har vi gjort det veldig bra som lag, men å bli stemt frem i konkurranse med så mange gode spillere tar jeg selvsagt også med meg fra dette innholdsrike året, sier Svandal.

Kristina Svandal
Kristina Svandal ble stemt frem som Årets Spiller for damelaget i 2025. Foto: Sportskollektivet

Sparing i fond 

Fond er en metode for sparing og forvalting av penger. Å spare i fond innebærer at du plasserer pengene dine i verdipapirmarkedet – i  for eksempel et aksjefond. I tillegg til aksjefond, finnes det også rentefond og kombinasjonsfond. Den store fordelen med å spare i fond, er at det historisk sett har vist seg å gi bedre avkastning enn tradisjonell banksparing. 

Da FK Haugesund-jentene i timene etter kampslutt i årets siste seriekamp siden holdt opprykksfest var leder for kommunikasjon, teknologi og kundeopplevelser, Lillian Medby, til stede for å overrekke en gavesjekk fra Haugesund Sparebank pålydende beløpet som Svandal vant fondsandeler for. 

- Jeg har allerede spart i fond en stund så de 10 000 kronene har allerede blitt plassert sammen med fondssparingen jeg har fra tidligere, sier årets spiller på damelaget.

18 scoringer i seriespillet

Kristina Svandal ble med sine 18 scoringer i seriespillet nummer to på toppscorerlisten i 1. divisjon denne sesongen og var sterkt toneangivende til at FK Haugesund sikret seg opprykk til neste års toppserie to serierunder før slutt.

Annonse fra Eliteserien: